Drogériás vs. professzionális kozmetikumok

2018.07.22

Amikor az otthoni bőrápolásról beszélgetünk, sokan kérdezitek, hogy milyen termékeket vásároljatok magatoknak a drogériák egyikében, patikában vagy a tanácsadónőtől a tudjátokmiregondolok katalógusból, mi a véleményem bizonyos márkákról. Az igazság az, hogy nem ismerem ezeket a termékeket, nem is használom őket, de ha még ismerem is esetleg, a véleményem inkább megtartom magamnak, bocsi! :P

Ilyenkor finoman rá szoktam világítani arra, hogy miért érdemes inkább professzionális kozmetikumot (de ide sorolnám a hajápoló termékeket, hajfestékeket) használni.

Mondom is az okokat:

1. Ár: a két véglet:

Vajda Lajos graf.
Vajda Lajos graf.

"Olcsó húsnak híg a leve" : a minőségi hatóanyagoknak bizony megvan az ára, no nem kell  csillagászati árakra gondolni egyből, de én kizártnak tartom, hogy egy olcsó tömegtermékbe akkora mennyiségű és minőségű hatóanyagot bele tudnak tenni, hogy annak élettani hatása legyen. Az egyik legjobb példa erre, hogy ha minőségi és egészséges ételt szeretnél főzni, az a minőségi hozzávalók beszerzésével kezdődik.

"Minél drágább, annál jobb": lehet, hogy erős lesz a kifejezés, de nem is akarok finomkodni, ez paraszt vakítás. A "high end", azaz "csúcsminőségű" termékeknél általában a márka nevet, csomagolást, reklámot fizeted meg.

Természetesen a tisztelet kijár a kivételeknek! 

2. Hatás:

Nem árt, de nem is használ: most rögtön meg is cáfolom magamat, mert ha nem a bőrtípusodnak megfelelő terméket választod, azzal bizony árthatsz is.

De tény, hogy a lakossági termékeket úgy állítják össze, hogy a laikusok is bátran használhassák és ne tudjanak ártani maguknak vele.

Egy példán keresztül megpróbálom érthetően megmutatni: Néha eszembe jut a drogériában megnézni egy-egy termék összetevő listáját, az ún. INCI-t és mosolyra szalad a szám olyanok láttán, hogy a csomagolásra óriási villogó neon betűkkel rá van írva, hogy nagy mennyiségű hyaluronsavat tartalmaz. Okééé?! De milyet? Ehhez két dolgot kell tudni. Az egyik, hogy az INCI listán aszerint vannak csökkenő sorrendben feltüntetve az összetevők, hogy mekkora mennyiségben találhatók a termékben, legelől vannak azok az anyagok amikből a legtöbb (az esetek többségében a vízzel kezdődik), a legvégén amiből a legkevesebb. A mosoly abban a pillanatban hagyja el a szám szélét, amikor a sor vége felé meglelem azt a kis csibész hyaluronsavat elbújva. Tehát nagy reményeim innentől nincsenek. Nyugtázom, hogy nem csalódtam.

A másik dolog, ami miatt szkeptikus vagyok, hogy a hyaluronsav nem mindegy, hogy mekkora molekula méretben került bele. Nyilván minél kisebb, annál könnyebben és mélyebbre tud lehatolni a bőrbe, minél nagyobb, annál valószínűbb, hogy csak a bőrfelszínt hidratálja, nedvesíti. Ami egyébként ugyanolyan hasznos, de önmagában nem elegendő. Ideális esetben több molekula méretben: alacsony, közepes és nagy méretben is jelen vannak. Viszont a kis méretű alapanyag drágább, értelemszerűen a legnagyobb méret az olcsóbb hatóanyag...és hát így már könnyű kimatekozni. Professzionális kozmetikumoknál ez általában fel van tüntetve.


A professzionális, magas minőségű termékek magas hatóanyag tartalommal rendelkeznek, megfelelő arányban és koncentrációban pakolják bele az összetevőket, védett molekulákkal dolgoznak és folyamatosan fejlesztenek. A szemmel látható, tapasztalható hatásuk garantálható.

3. Bőrtípus para:

Laikusként nem egyszerű megállapítani a bőrtípusod. Sok becsapós tünet hatására könnyen a hibás termékért nyúlsz a polcra. Például van az a zsíros bőr, aminek a felszíne száraz, hámlik, húzódik, de mitteszeres, pattanásra hajlamos és az ilyen bőr tulajdonosaként kiválasztod a "száraz bőrre ajánlott" terméket, amik általában jó kis masszív, zsíros krémek. A száraz tünetet ugyan enyhítheti, de még több mitteszer és pattanás fog kialakulni és sikítva fogsz hátat fordítani a tükörnek és a kidobott pénznek.


Ha nem tudod biztosan megállapítani a bőrtípusod nem a megfelelő kozmetikumot emeled le a polcról, így árthatsz vele. Ezért fontos, hogy szakképzett kozmetikustól vásárolj, együtt működj vele, hiszen ő ismeri a bőröd, vagy ha még nem, diagnosztizálja és személyedre szabottan ajánlja a legmegfelelőbb terméket. Arról nem is beszélve, hogy a jól felépített kezelések eredményeinek a fenntartásához elengedhetetlen az otthoni ápolás.

Professzionális kozmetikumot csak szakembertől tudsz vásárolni. Biztosan a Te bőrtípusodnak megfelelő terméket fogja ajánlani és a termék/ek mellé "használati utasítást" is ad Neked.


4. Márka kombók:

Bevallom, a hátamon áll a szőr, ha azt hallom, hogy egy bizonyos márkának a lemosóját, egy másiknak a tonikját, egy harmadiknak a szérumát, a negyediknek az arckrémét, az ötödiknek meg a szemránckrémét használja valaki. Nem szeretnék senkit sem megbántani, Isten látja lelkem, de sok neves hazai és külföldi beauty bloggernél látom, hogy összevissza mindenfélével kenegetik az arcukat. Ne! Sírni tudnék! Ne tegyétek, légyszi! A gyártók úgy állítják össze a termék soraikat, hogy azok hatóanyagai egymással szinergiában, vagyis egymást megerősítve hassanak.


A professzionális kozmetikumok a szinergiára építenek a maximális hatás elérésének érdekében. A hatóanyagok kiegészítik, felerősítik egymást, hogy minél áfogóbban kezeljék az adott problémát. Rendkívül széleskörű termékpalettákat kínálnak, amelyek minden bőrtípusnak nyújtanak megoldást.

A bőröd "túlszeretgetésével" nem feltétlenül teszel  jót. Ez körülbelül olyan, mint amikor jót akarsz a növényednek, ezért túllocsolod és csórikám eldobja az életét. Például túl sokszor mosol arcot, ezerféle és márkájú terméket használsz. Meg kell találni az egyensúlyt. A napi bőrápolási rutint nem kell túlbonyolítani: lemosás, tonizálás, hidratálás, nappalra fényvédelem. Hetente vagy kéthetente arcradírozás és pakolás használata és érdemes havonta ellátogatni a kozmetikusodhoz.

Antal Niki


Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el