Kencék a konyhából

2020.04.26

Bevallom, mint a nők többsége szeretek vásárolni, de mostanság örülök ha gyorsan túl vagyok rajta. Csőlátás, jajj már nyűgös lettem, haladjunk! (Köszi Zsolti a türelmed) Ilyenkor nem mindenkinek jut eszébe, hogy tegyen a kosarába például egy arcmaszkot a drogériában, én is most a kézkrémre, szappanra, fertőtlenítőkre utazom! Ezért gondoltam mutatok pár alapanyagot, amikkel pikk pakk elkészíthetünk egy-egy bőrkényeztetőt.

Az nagyon fontos, hogy a pakolásokat az alaposan megtisztított bőrre vidd fel, radírozd le, majd tonizálj. Még hatékonyabbá teheted a pakolást, ha a felvitele előtt tíz percig gőzölöd az arcod - vagy meleg teás borogatást teszel fel- jobban felszívódnak majd az összetevők.

A legjobb természetesen, ha az alapanyagok organikus, bio termékek, gmo és vegykezelés mentesek. 

Illetve, azt is tudni kell, hogy a hatásuk azért alulmarad a korszerű, professzionális kozmetikumoktól, de jó móka és azt gondolom, hogy a semminél több, arra pont alkalmas, hogy a következő arckezelésig fenntartsd az állapotát.

És ami még nagyon fontos: adjuk meg a módját, amíg hat a pakolás tedd fel a lábad, vonulj el egy csendes szobába, vagy akár feküdj be a kádba egy illatos fürdőre.

Lássuk, milyen alapanyagokból és hogyan készíthetünk hétköznapi összetevőkből otthoni kencéket magunknak. 


RIZS (Oryza sativa)

Az emberiség több mint 60 százalékának fő tápláléka. A hagyományos ázsiai bőrápolás alapja. Magas az A-, B-, C-, E-vitamin tartalma, gazdag ásványi anyagokban. Esszenciális aminosav-összetétele miatt biológiai értéke az állati fehérjékhez hasonlítható. Keményítő tartalma miatt mattítja a zsíros bőrfelszínt, csökkenti a mitteszerek, aknék kialakulását (ugyan ritkán látok a drogériákban, de lehet vásárolni rizspapírt, amivel fel lehet itatni a felesleges faggyút a bőrről, az olajos csillogást az alapozóról). Külsőleg a bőrt ragyogóvá, puhává, üdévé teszi, gyulladáscsökkentő, hidratáló. Regenerálja a napkárosodott bőrt, halványítja a foltokat. Hidratáló, halványító kozmetikumokban gyakorta feltűnik. Minden bőrtípusra alkalmazható.

Rizsvíz szérum

Hozzávalók:

Fél bögre rizs

Víz

Ez a személyes kedvencem, a hajamra sokat használtam szép sima, selymes fényes lett tőle. Nagyon egyszerű elkészíteni: a rizst öblítsd át 2-3-szor, majd önts rá újra vizet és áztasd benne a rizst minimum 30 percig, ha egy óra lesz belőle az sem baj, sőt! Közben néha keverd át. Öntsd le a vizet egy jól zárható üvegpalackba vagy kerámia edénybe és el is készült a rizsszérum! 2-3 napig eláll hűtőben. Ne dobd ki a rizst, főzd meg és a köret is meg van az ebédhez.

Beépítheted a napi rutinodba, este és reggel: letisztítás után töröld át az arcod, nyakad, dekoltázsod a folyadékkal átitatott vattakoronggal vagy tégy egy kis mennyiséget a tenyeredbe és oszlasd el a bőrödön. A hajadra használd heti egyszer: hajmosás után törölköző száraz hajra ésoszlasd el bőven, majd 15-20 perc után öblítsd ki langyos vízzel.

"Tejberizs" pakolás

Hozzávalók:

5 ek rizs

1 ek méz

1 ek tej (növényi is jó)

A főzd meg a rizst nagyon puhára, öntsd le róla a vizet, úgy hogy egy picit hagyj benne, préseld össze, keverj hozzá 1 evőkanál meleg tejet és 1 evőkanál mézet. Tedd fel az arcra, nyakra, dekoltázsra, kb 20-25 perc után langyos vízzel mosd le.


MÉZ

Már az ókorban is használták szépségápolási céllal. Ez az édes nedű tele van vitaminokkal, jelentős mennyiségű természetes antioxidánsokkal, flavonoidokkal, enzimekkel. 40 fok fölé hevítve enzim és vitamin tartalma lebomilk, ezért nem érdemes forró ételekhez, italokhoz keverni, hőkezelni. Ásványianyag tartalma sem elhanyagolható: kalcium, réz, vas, magnézium, mangán, foszfor, kálium, nátrium, cink. Minél sötétebb a színe, annál magasabb az ásványianyag tartalma. Antibakteriális, antimikrobális hatású, ezért az aknés bőrűeknek különösen jó gyógyír. Regenerál, sebgyógyító, gyulladás csökkentő, mindemellett támogatja a bőr vízfelvevő és megtartó képességét, tehát fokozza annak hidratáltságát. Kedvelt összetevője az anti-aging kozmetikumoknak. Lehetőleg termelői mézet használjunk, mert óriási minőségi eltérések lehetnek a boltokban. Az egyik leg leg méz a manuka méz, sokkal erősebb az antibakteriális és hidratáló hatása mint a mezei méznek, ezt az ára is tükrözi.

Bármelyik pakoláshoz hozzákeverhetjük, a legtöbb receptben találkozni is fogsz vele. Bármilyen csodás azért a mennyiségével csínyján bánjunk, mert nagy mennyiségben száríthatja a bőrt.

Mézes testradír

Hozzávalók:

méz

kávézacc vagy durvára őrölt zabpehely

cukor vagy só

valamilyen jó minőségű olaj, olívaolaj, kókuszolaj, mandulaolaj

Elegyítsd össze a hozzávalókat: ugyanannyi mézet, kávézaccot és cukrot vagy sót keverj össze egy kerámia vagy üvegtálban. Csöppents hozzá egy kevés olajat, ha nagyon híg, sűrítsd a zabpehellyel, ha túl száraznak érzed, akkor hígíthatod egy kis olajjal. Ha marad belőle, csak tedd el egy lezárt edénybe, sokáig eláll.


ZAB (Avena)

A vadon nőtt zab fontos szerepet játszott a bőrápolásban, már Kr. e. 2000-ben az egyiptomiak és az arabok is használták szépészeti célra. A zabfürdőt főleg az ókori görögök és rómaiak használták, amellyel a gyulladásos, viszkető bőrproblémákat kezelték. Az angolszász nyelvterületen és Észak-Európában elterjedt reggeli étel zabpehelyként, kásaként. A boltokban zabliszt vagy zabpehely formájában vásárolhatjuk meg.
Rostban és tápanyagban gazdag, ennek pedig az az oka, hogy bár hántolják, ezzel azonban nem távolítják el a csírát és a korpát. Rendkívül magas a magnézium és vas tartalma, gazdag B5 és B9 vitaminban. Amikor fáj a gyomrom mindig ezt eszem zabkásaként (banánnal)! Gyakran találkozunk vele érzékeny és zsíros, gyulladt bőrre készült kozmetikumokban. Minden bőrtípusra alkalmas, érzékeny, irritált bőrre különösen!

"Zabkása" pakolás

Hozzávalók:

1/3 bögre durvára őrölt zabpehely, vagy zabpehelyliszt

2/3 bögre tej vagy növényi tej

1 ek méz

Főzd puhára a zabpelyhet a tejjel, mintha zabkását készítenél, ha kell higítsd még. Hagyd langyosra kihűlni és keverd hozzá a mézet. Turmixold le, hogy könnyebb legyen felvinni az arc, nyak, dekoltázs bőrére. Ha zabpehelylisztből készíted a turmixolás nem szükséges.

Zabos arcradír

Hozzávalók:

2 ek natúr joghurt

2 ek durvára őrölt zabpehely

Keverd össze a hozzávalókat, tedd fel az arcodra, nyakadra, dekoltázsodra. Hagyd fent pár percig, majd dörzsöld le a pakolást, ha kell vizezd be hozzá a kezed.

Zabos-joghurtos pakolás

Hozzávalók:

Fél bögre víz vagy tej vagy növényi tej

1/3 bögre zabpehelyliszt vagy durvára őrölt zabpehely

2 ek natúr joghurt

1 ek méz

1 tojásfehérje 

Forrald fel a vizet, keverd hozzá a zabpehelylisztet vagy darát, ha langyosra hűlt keverd hozzá a többi hozzávalót és vidd fel az arc, nyak, dekoltázs területére. 15 percig hagyd hatni, majd langyos vízzel mosd le.


TOJÁS

A tojás az ősidők óta az egyik legjelentősebb táplálékforrás. Ennek oka, hogy általában könnyebben megszerezhető volt, mint például a hús. Tápértéke a húséval vetekszik mind fehérje, mind zsírtartalmát tekintve. Az emberi étkezésben a tyúktojás fogyasztása a legelterjedtebb. Magas a szelén, cink, magnézium, kálcium, A-, D-, E- vitamin, B1-(tiamin), B2- (riboflavin), B5- (pantoténsav), B7-(biotin, H-vitamin) B9- (folsav) vitamintartalma. A B-komplex vitaminokra szükség van az egészséges bőrhöz, hajhoz, szemhez és májhoz is. Az állati eredetű fehérjék teljes értékűek, mivel olyan arányban tartalmazzák a szükséges aminosavakat, mint az ember fehérjéi. Egyetlen tojás körülbelül 5,4 gramm fehérjét tartalmaz. Teljes egészében hasznosul a szervezet számára.

Feszesítő-frissítő pakolás

Vízhiányos, zsíros bőrre

Hozzávalók:

1 tojás fehérje

néhány csepp citromlé

méz

A tojásfehérjét a pár csepp citromlével verd fel kemény habbá, közben add hozzá a mézet is, majd vidd fel az arcra, nyakra, dekoltázsra és 10 perc után mosd le langyos vízzel!

Sárga pakolás

Száraz, zsírhiányos bőrre

Hozzávalók:

1 tojás sárgája

1 ek méz

1 ek olivaolaj

2 ek zabpehelyliszt

Keverd össze a hozzávalókat, vidd fel a keveréket az arc, nyak, dekoltázs bőrére, majd 15-20 perc után bő vízzel mosd le!


TÚRÓ 

jó nőLágy aludttejrögökből álló, fehér színű, savanykás tejtermék. Tehén-, juh- és kecsketejből készítik. A túróban nagy mennyiségben megtalálható az A-és E- vitamin. Továbbá B7-vitamin (H-vitamin, biotin) tartalmánál fogva szerepe van az anyagcsere, a bőr és az idegek egészségének fenntartásában és a benne lévő B2-vitamin szintén jó hatással van többek közt a bőrre is. Magas a magnézium, kálium, kálcium, szelén, foszfor tartalma. A kazein nevű tejfehérje regeneráló hatással van a bőrre. 

Nyugtató túrókrém pakolás

Rovarcsípés okozta fájdalom, duzzanat enyhítésére tökéletes választás ez az egyszerű gyógyító pakolás, sőt még napozás, szolárium okozta égés után is alkalmazható, mivel kellemes nyugtató hatása van. (No de azért vigyázz, kerüld el a napégést fényvédővel!!!)

Hozzávalók:

3 ek túró (nagyobb felületre növeld a mennyiséget, kisebbre persze kevesebb is elég, pl.csípésre, égésre helyileg)

Keverd pépessé a túrót és kész is! Kend be a kezelni kívánt bőrfelületet, majd 15-20 perc múlva óvatosan mosd le langyos vízzel. A lentebbi pakolásokkal ugyanígy járj el, majd keverd hozzá a többi hozzávalót.

Frissítő arcpakolás

Hidratáló, tápláló, feszesítő, üdévé és puhává teszi a bőrt.

Hozzávalók:

1 ek méz

3 ek túró

fél citrom leve, ha zsíros bőrtípusod van

Fiatalalító túró pakolás

Hozzávalók:

3 ek túró 

3 ek apróra vágott friss petrezselyem (fényérzékenyít, napra ne menj utána!)


JOGHURT

A joghurt kissé besűrített, 5% zsírtartalmú tejből, egyedi baktériumtenyészettel, úgynevezett joghurtkultúrával történő beoltás után, alvasztással készített tejtermék. Az élő joghurtkultúrával készült joghurt probiotikum, regenerálja a bélflórát, kedvező hatássál van az emésztésre. A tejben levő baktériumok a benne lévő cukrokat tejsavvá alakítják, ennek köszönheti a joghurt jellegzetes, fanyar ízét. Tartalmaz kálciumot, káliumot, magnéziumot, cinket, emellett B6-, B12-vitamint, riboflavint. A joghurtban lévő tejsav kiegyenlíti a bőr pH-értékét, emellett gyulladáscsökkentő és nyugtató hatása is van, irritáció és viszketéscsillapító, csökkenti a pirosságot. Enyhén hámlaszt, így segít megszabadulni az elhalt hámsejtektől, kitisztítja a pórusokat, és újra ragyogóvá, élettel telivé és tisztává varázsolja a bőrt. Léteznek olyan joghurtok is, amelyek nem tejből hanem általában szója- vagy kókusztejből készülnek. Ezeket is bátran használhatod a pakolásokba, de mivel tejsavat nem tartalmaznak, hámlasztó hatásuk nem lesz.    A joghurt szépségápolási anyagként való használata az ősi Indiába vezethető vissza, amikor a joghurtot a pattanások eltüntetésére használták.                                            Sok receptnél találkozhattok még a joghurttal, tej helyett is hozzáadhatod a kencékhez. 

Joghurt arcradír

Hozzávalók:

2 ek joghurt


Vidd fel az arcodra, nyakadra, dekoltázsodra, finoman masszírozd be, hagyd hatni 10 percig majd langyos vízzel mosd le. Feltúrbózhatod egy evőkanál zabpehely darával, így meg hatékonyabban eltávolítja az elhalt szarut.


Karikás, fáradt szemekre

Hozzávalók:

1 ek hideg joghurt 

1 ek tej

1 ek darált kávé

Keverd össze a hozzávalókat és a kész a masszát, kend fel a szemkörnyékedre, hagyd hatni 15 percig, aztán pedig öblítsd le. 

Ez a kence frissíti, simítja a bőrt, fokozza a vérkeringést, halványabbá teszi a sötét karikákat.


AVOKÁDÓ (Persea americana, gratissima)

Az avokádó a babérfélék családjába tartozó, örökzöld fa termése, Közép-Amerikában honos. I. e. 5000 évvel már fogyasztották. Az érett termésekből sok A-, B1-, B2-, B3-, B5-, C- és E-vitamint tartalmazó, jól eltartható, tápláló olajat préselnek, amit a kozmetikai iparban és étkezési célokra is használnak. Ezek mellet magas a kálium és magnézium tartalma is. Az avokádóban található linolénsav antiallergén és gyulladásgátló, míg a linolsav korlátozza a vízveszteséget, azaz hidratáló tulajdonsággal bír. Számos bőrfiatalító- és hidratáló krém, hajápoló szerves összetevője. Különösen hatásos ekcémára, leégett bőr enyhítésére, érett bőr ráncainak, szárazságának enyhítésére, viszketés csillapítására, minden bőrtípusnak hidratálásra. Nem csak szépít, gyógyító hatása is van. Nem utolsó sorban finom is és fogyasztásával belülről szépíti meg a bőrödet.


Anti akné pakolás

Hozzávalók:

3 ek avokádó

1 ek méz

1 ek natúr joghurt

Az avokádót felezd meg, szabadítsd meg a magjától és kanalazd ki a belsejét. Nyomkodd szét a húsát egy villával, majd add hozzá a joghurtot és a mézet. A pépet kend fel a kezelni kívánt bőrfelületre, arcra, dekoltázsra, de akár a hátadra, karodra is. 15 perc elteltével, langyos vízzel mosd le.

Gyógyító, fiatalító avokádó pakolás

Száraz és megviselt bőrre, kézmosástól kikészült kézfejre.

Hozzávalók:

3 ek avokádó

2 ek tejszín, helyettesíthető növényi tejszínnel például kókusz, vagy zabtejszínnel vagy olivaolajjal

Nyomkodd össze villával az avokádót, majd add hozzá a tejszínt. Oszlasd el a pakolást a bőrödön, 20 perc elteltével langyos vízzel mosd le.


Bőrmegújító radír pakolás

Hozzávalók:

3 ek avokádó

1 ek durvára őrölt zabpehely

Az avokádót egy villa segítségével törd pépesre, és a zabpehely korpával keverd össze. A megtisztított bőrre vidd fel a pakolást, majd hagyd rajta 10-15 percig. Mielőtt lemosnád, körkörös mozdulatokkal dörzsöld át vele a bőrödet, hogy az elhalt szaru könnyebben lejöjjön az arcodról, ezután öblítsd le az egészet langyos vízzel.

BANÁN (Musaceae)

A vadbanán a mai termesztett banánfajok őse, őshazája Délkelet-Ázsia, érdekes, pedig azt hinnénk Dél-Amerikából származik. A görögök i. e. 333-ban már ismerték, elbeszélések szerint Nagy Sándor katonái is megkóstolták indiai hadjáratukon, Észak-Egyiptomba és a Közel-Keletre arab kereskedők telepítették be a 7. században, a 11. században jelent meg Spanyolországban, a mór uralom idején. A 16. században, egy spanyol szerzetes vitte magával a banánt Santo Domingóba, innen terjedt el az amerikai kontinensen. Első sorban a növény menedéket biztosított a kávé, a kakaó és a bors ültetvények számára, e mellett a növény termésével jól lakathatták az ültetvényeken dolgozó rabszolgákat. A könnyen emészthető, magas kalóriatartalmú és tápanyagokban gazdag gyümölcs kellő mennyiségű energiát biztosított a kemény fizikai munkát végző rabszolgák számára. De nem csak a termése miatt termesztették és fogyasztották, hanem a növény rostjainak felhasználásával textíliákat, ruhákat készítettek.             Világszerte használt neve bantu eredetű, mivel Európába Afrikából került át.                                                                            A 21. század elején a legnagyobb exportőre Ecuador.                 A-, C-, E-, K-vitaminok mellett megtalálható majdnem az összes B-vitamin is ebben a szupergyümölcsben, B1-, B2-, B3-, B6-vitaminok. A kalcium mellett vas és cink is jelen van benne, magas a kálium, magnézium és foszfor tartalma. A triptofán nevű fehérjének köszönhetően nem csak jóllakottak és egészségesek leszünk, hanem boldogok is. Ez a fehérje ugyanis segít a szervezetnek szerotonint és dopamint előállítani, amely vegyi anyagok részben felelősek a boldogságérzetünkért.                                                            

Húsán kívül a banán héját is érdemes felhasználni. Bőrproblémákra, a hajszerkezet javítására, a haj természetes fényének visszaadására ideális megoldást jelenthet a luteinben és káliumban gazdag banánhéj. Ilyen bőrprobléma például a pszoriázis (pikkelysömör), ami egy autoimmun eredetű bőrbetegség, fokozott szaruképzéssel, a bőr hámlásával, kipirosodásával, gyulladásával és viszketésével jár együtt.

Banánhéj peeling

Minden bőrtípusra, pszoriázisra

Hozzávalók:

1 banán héja

1 ek joghurt (elhagyható)

A banánhéj belső felét az érintett területre dörzsöld be, vagy kapard ki a belső fehér részét, pépesítsd és vidd fel a kezelni kívánt bőrfelületetre. Hagyd fent 20-30 percig, vizes kézzel dörzsöld át finoman, majd langyos vízzel mosd le. Használd utána a szokásos tonikod, hidratáló krémed.

Ezzel a pakolással enyhíthetők a kellemetlen tünetek, a fájdalmak és a viszketés. Megszabadít az elhalt hámsejtektől, ugyanakkor a felszínre kerülő friss, tiszta bőrt értékes vitaminokkal és antioxidánsokkal is ellátja.

Banános szuperpakolás

Hozzávalók:

Fél, vagy egy kisebb banán (arc, nyak, dekoltázsra egy egész)

1 ek méz

1 ek joghurt zsíros bőrre, vagy tej, tejszín érett, száraz bőre

Pár csepp citromlé zsíros bőr esetén

1-2 ek zabpehelyliszt

Egy villa segítségével törd össze a banánt majd keverd hozzá a többi hozzávalót. Vidd fel a kezelni kívánt bőrfelületre, majd 20 perc letelte után langyos vízzel mosd le.


ZÖLD TEA (Camellia sinensis )

A zöld tea a szó szigorú értelmében vett tea, mely minimális oxidációval készül. Ázsiában népszerű ital, de mára már- kedvező élettani hatásainak hála egyre kedveltebb nyugaton is, ahol korábban a fekete teát részesítették előnyben.  Legnépszerűbb fajtái: Kína: Longjing, Gunpowder, Japán: Bancha, Sencha, Gyokuro, Genmaicha, Hojicha, Matcha, Karigane.  Polifenolokat (katechineket, flavonolokat), ásványi anyagokat (réz, magnézium, kálium), vitaminokat (C, B2, D, K), illóanyagokat, koffeint és kis mennyiségben teobromint és teofillint tartalmaz. Belsőleg már napi egy-két csésze elfogyasztásával és külsőleg is csodát tesz a bőröddel, a benne lévő antioxidánsok megkötik az öregedésért felelős szabad gyököket és segít megszabadulni a szervezetedben felgyülemlett méreganyagoktól, ezáltal csökkenti a pattanások és az egyéb gyulladásos tünetek kialakulását. Tehát gyógyírt jelenthet az öregedő, fakó bőrűeknek és a zsíros bőrűeknek is. Hatékony fegyver lehet még pikkelysömör és korpásodás ellen is.

A filteres változat ugyan praktikus, de teafűből készítve az igazi.

Zöld tea borogatás/ "szérum"

Minden bőrtípusra, sápadt, fakó, aknés, zsíros bőrökre

Hozzávalók:

1,5 ek zöld tea

1 liter víz

1 textil pelenka vagy közepes méretű törölköző

1 közepes méretű törölköző

Főzd le a teát, hagyd kihűlni annyira, hogy még meleg maradjon, de ne legyen már tűzforró. Itasd át a pelust vagy törölközőt a teával, gyorsan, hogy ne hüljön ki míg felteszed. Tegyél a szemeidre 1-1 vattakorongot, igazítsd el a borogatást az arcodon úgy, hogy mindent lefedjen, kivéve az orrlukadat, majd tegyél rá egy száraz törcsit, hogy melegen tartsa a borogatást. 10-15 percig hagyd fent. Használd utána a szokásos arckrémed, vagy folytasd a házi kezelést egy pakolással.

Lehűtve használhatod napi szinten reggel és este. Arcmosás után töröld át a teával átitatott vattakoronggal, vagy tegyél egy kis mennyiséget a tenyeredbe és masszírozd be a bőrödbe. Bármelyik pakolás előtt használhatod, vagy csak használd utána a szokásos arckrémed.

Zöld tea karikás szemre

Hozzávalók:

2 zöld tea filter

Főzd le a teát, a filtereket tedd be a mélyhűtőbe kb 20 percre majd helyezd fel a szemeidre. 15-20 percig hagyd fent. Ezt felrakhatod akkor is amikor az arcodon egy pakolás van fent, így teljeskörű lesz az ápolás.

Anti-aging pakolás

Hozzávalók:

2 ek lefőzött zöldtea

2 ek natúr joghurt

1 tojás

Keverd össze a hozzávalókat majd oszlasd el a bőrödön, 20 percig hagyd fent, majd langyos vízzel mosd le. Ha kel sűrítsd egy kis zabpehelyliszttel.


ASZPIRIN (Acidum acetylsalicylicum )

A szalicilátok csoportjába tartozó gyógyszer, amely farmakológiailag a nem szteroid gyulladásgátlók csoportjába tartozik. A gyulladáscsökkentő hatása mellett láz- és fájdalomcsillapító is, valamint gátolja a trombózis kialakulását, mert vérhigító hatása van. Elsősorban az enyhe, közepes erősségű fájdalmak csillapításában hatékony. A gyógyszerészek az 1800-as években fűzfakéregből izolálták. A fűzfakéreg kivonat és a szalicilsav fontos összetevője számos bőrápolószernek és kozmetikumnak, fogkrémeknek. Akne, psoriasis, bőrkeményedés, tyúkszem, keratosis pilaris (érdes bőr, főként karokon, zsíros bőrtípus kísérője) és szemölcsök kezelésére használják. Gyorsítja a hámréteg hámlását, így a faggyúmirigyek nem tömődnek el, és gyorsabban képződik új bőr. Ezért számos korpásodás ellen készített sampon alkotórésze is. Ha allergiás vagy a -pirin gyógyszerekre ne használd!!!  

Aszpirin maszk pattanásos bőrre

Hozzávalók:

5 szem aszpirin

2 ek aloe gél vagy víz

Egy tálban vagy mozsárban törd össze az aszpirin tablettákat majd keverd hozzá a gélt, vagy vizet úgy, hogy pépes állagúvá váljon. 10-20 percig hagyd az arcodon. Csak helyileg is használhatod pöttyökben 1-1 pattanásra, szőrtüsző gyulladásra, nyilván kisebb mennyiség olyankor elég. Tényleg hatékony! Használhatod a hátadra, karodra is!
 

SZÉNTABLETTA (Carbo activatus)

Az aktív szén nagy felületű, porózus szerkezetű szén, ezen a felületen kötik magukhoz a baktériumokat, vírusokat, ezzel megakadályozva azok felszívódását a szervezetbe. Vírusos vagy baktérium okozta hasmenésre, ételmérgezés kezelésére régóta alkalmazzák. Egy i. e. 1550-ből való papirusztekercs is említi már, hogy az aktív szén igen hatékony ételmérgezések esetén. 1831-ben pedig egy francia professzor, Pierre-Fleurus Touéry kollégái szeme láttára halálos mennyiségű sztrichnint vett be, majd annak hatását aktív szén segítségével semlegesítette, így túlélte az esetet. Ez azt bizonyította, hogy az aktív szén rendkívül hatásosan képes különböző gyomor- és bélrendszeri mérgezések megszüntetésére. Néhány éve váltak divatossá az aktív szenet tartalmazó,  "fekete" kozmetikumok, amelyek a szén antibakteriális hatása miatt főképp a pattanásokra és a mitesszerekre adnak gyógyírt.

Szénpakolás

Hozzávalók:

5 db széntabletta

2 ek aloe gél vagy víz

Ugyanúgy készül és ugyanúgy használható, mint ahogy az aszpirin pakolás


ÉLESZTŐ (Saccharomyces cerevisiae)

A sütőélesztő, és a sörélesztő is egy aprócska, egysejtű növényi gombafaj, amelynek erjesztő tulajdonságát, és magát az erjedés folyamatát Louis Pasteur, a modern mikrobiolóia atyja fedezte fel 1895-ben. Az élesztő széndioxid termelése abból származik, hogy az élesztőgombák a liszt keményítőjéből származó cukrot falatozzák, és ennek a folyamatnak a hatására termelődik ez a gáz, emiatt kel meg a tészta.                          Kapható szárított és friss formában, ami egy fehéres színű, szárazabb gyurmára emlékeztető massza, ami gyorsan romlik, de jól fagyasztható.  Az élesztőt több ezer éve használják kenyér, valamint alkoholos italok előállítására. A kenyérösszetevők valamint élesztő első kombinációja valószínűleg véletlenül történt. A vad élesztőgomba szőlőhéjon és magokon fordul elő, a bor és a sör valószínűleg olyan szőlőlének valamint zabkásának (gabona és víz keveréke) az eredménye, amelyek nem azonnal kerültek fogyasztásra. Az első megkelesztett kenyér valószínüleg akkor készült, amikor egy alkoholos ital véletlenül a lepénykenyér tésztájához adódott.  Gazdag fehérjében és B-vitaminokban. A házi kozmetikában és a kozmetikai iparban régóta használják gyulladáscsökkentő, bőrregeneráló hatása miatt. 

Talán az eddigiek közül ez számít a legkülönlegesebb összetevőnek, ugyanis szerencsés aki az elmúlt 2 hónapban hozzájutott😄

Élesztős radír

Minden bőrtípusra, különösen aknés, zsíros bőrre

Hozzávalók

Negyed kocka élesztő

1-2 kanál tej

Keverd össze a hozzávalókat, úgy, hogy egy krémes állagot kapj. Kend fel, hagyd 15 percig száradni majd nedves kézzel, körkörös mozdulatokkal masszírozd át és mosd le langyos vízzel. Száraz börűek a tejet kiválthatják tejszínnel vagy egy tápláló növényi olajjal, mint a kókusz, etra szűz oliva, mandula

Pakolás aknés, zsíros bőrre

Hozzávalók:

Negyed kocka élesztő

1 ek méz

1 ek uborkalé vagy aloe vera gél

Keverd krémes állagúra az összetevőket, vidd fel a bőrödre a pakolást és 15 perc elteltével langyos vízzel mosd le.

Pakolás száraz bőrre

Hozzávalók

1 tojásfehérje

1 negyed kocka élesztő

1-2 evőkanál tejszín

Az élesztővel elkevert tejszínhez adj hozzá 2 evőkanál felvert tojásfehérjét. A pakolást 20 perc után mosd le langyos vízzel!


TIPP:

 A pakolásokat nem érdemes előre elkészíteni, elkészítés után használd is fel még frissiben! Csak alaposan tisztára mosott hozzávalókat használj!

A pakolások legtöbbje sűríthető zabpehelyliszttel, ha hígabbra sikerült, így könnyebb lesz felhelyezni, nem csöpög le.

Higíthatóak is, ha túl sűrűre sikerült joghurttal, tejjel, növényi tejjel, tejszínnel, növényi tejszínnel, növényi olajjal (pl.extra szűz oliva, kókusz, mandula, avokádó)

Érdemes kerámia, vagy üvegedényben elkészíteni a kencéket, mert sok alapanyag a fémtől könnyebben oxidálódik.

A pakolások és arcradírok nagy részét arcra, nyakra, dekoltázsra, karokra, kezekre, hátra is felteheted, ezeket mindenhol jeleztem.

A pakolások, arcradírok után használd a szokásos tonikod, hidratáló krémed!

Amint találok még hasznos recepteket frissítem a bejegyzést!

 Pakolásra fel😘

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el